Kvalita železobetonových konstrukcí je prověřená historií

Již od roku 1867, kdy si jej nechal patentovat jistý pařížský zahradník Joseph Monier, který z něj nejprve vyráběl květináče a další zahradní nádoby, se pravidelně s železobetonem setkáváme. Především na stavbách je velmi populárním materiálem. Železobet je materiál tvořený betonem a ocelovou nebo železnou výztuží. Ta je do betonu vkládána díky jeho typickým vlastnostem –⁠ vysoká pevnost v tlaku a malá pevnost v tahu. Výztuž pak železobetonovým konstrukcím dodá právě v tahu tolik potřebnou únosnost. Proč je stále tolik populární a co všechno nám železobeton umožňuje?

Monolitické železobetonové konstrukce

Z železobetonu lze vytvořit takřka cokoliv. Pravidelně se z tohoto materiálu dělají stropy například v novostavbách, využívá se i při rekonstrukcích. Železobetonové stropy nabízí jako jediná stropní technologie oboustrannou nosnost. Mají vysokou únosnost a nedeformují se. Vytvořená betonová deska nepotřebuje podpěry po celém obvodu objektu. Tím lze tvořit moderní vzdušnější interiér. Ostatní technologie toto neumožňují.

Výhodou železobetonu je jeho univerzálnost. Mohou být zakončeny v oblouku i v jiných atypických tvarech. Do těchto konstrukcí lze vkládat elektroinstalační materiál, nejčastěji v tzv. husích krkách, osvětlení a další. Jeho možnosti jsou opravdu neomezené.

Betonové opěrné zdi

Dalším častým využitím železobetonu jsou betonové opěrné zdiVýhodou opěrné zdi z betonu je její bezúdržbovost. Pro neomezenou životnost a široký rozsah využití rádi tento materiál využívají také designéři. Svou tvořivostí dokáží podtrhnout celkový charakter domu. Velmi častou podobou betonových zdí je zcela vyhlazená plocha, anebo například imitace prken, která je v posledních letech velmi populární.

Spolehněte se na Betonit.cz

Realizujeme monolitické železobetonové konstrukce, jakými jsou⁠ opěrné zdi, vodojemy, čistírny odpadních vod, základy staveb nebo atypická řešení železobetonových monolitických konstrukcí dle požadavku zákazníka a místních podmínek.

Naše mnohaleté zkušenosti v oblasti železobetonových staveb garantují spolehlivou a kvalitní práci odvedenou v dohodnutých termínech. Pokrýváme především Prahu a její okolí, ale vyjedeme za vámi také kamkoliv po v celé České republice. Kromě ucelených staveb nabízíme samostatné montáže bednění nebo dodávky a ukládky armatury. Pro více informací přejděte na www.betonit.cz.