Hliníkové plechy od Almat s. r. o.

Hliník je všude kolem nás. Hliníkové plechy nachází široké uplatnění zejména ve stavebnictví, strojírenství, ale také v automobilovém i leteckém průmyslu. Jedním z nejpopulárnějších jakostí, které se používají prakticky ve všech oblastech průmyslu, jsou hliníkové plechy hladké.

Hladké hliníkové plechy

Hliníkové plechy hladké se dají použít takřka všude. Setkáme se s nimi v chemickém průmyslu, slouží jako potravinářský obal nebo kontejner. Je vhodný i pro opláštění kabelů, budov a našli bychom mnoho dalšího využití. Hladký hliníkový plech by se dal volně přeložit jako polotvrdý plech. Hladké hliníkové plechy jsou extrémně odolné proti korozi, nabízí vynikající tvárnost a je vhodný na sváření. K čemu však rozhodně polotvrdý plech není, je obrábění. Pro obrábění je potřeba zvolit vhodnější slitiny hliníku. Viz. Tabulka mechanických vlastností na našem webu: https://www.almat.cz/vlastnosti

Společnost Almat s. r. o., se zabývá výrobou a distribucí hliníkových profilů. Ve své nabídce zahrnuje také hliníkové plechy hladké tloušťky 0,8 - 6 milimetrů. Vybrat si můžete ze standardních formátů 1000 x 2000 mm, 1250 x 2500 mm, 1500 x 3000 mm. Nestandardní rozměr jsme schopni nabídnout také. Tyto formáty jsou poté vyráběny ze svitku na požadovanou délku.

Hliníkové plechové svitky

Plechové svitky mohou být z hliníku nebo hliníkových slitin. Skvělých mechanických vlastností je dosaženo kombinacemi tváření a tepelného zpracování. Dodat můžeme hliníkové plechové svitky v přírodním surovém stavu, tedy bez povrchové úpravy, tak i lakované.

Hliníkové plechové svitky lze zakoupit v šíři formátu 1000 mm, 1250 mm, 1500 mm a o tloušťce 0,8 - 3 mm.

Hliníkové plechy protiskluzové

V nabídce Almat s. r. o. najdete také protiskluzové plechy, které jsou známé pro svou slzičkovou povrchovou úpravu. Dostupné jsou ve slitině AlMg3, čili v měkkém provedení dle ENAW 5754 H114.

Tloušťka protiskluzových slzičkových plechů je opět různá. Vybírat můžete z tloušťek od 1,5 - 6 milimetrů v provedení Quintet, Duet nebo Diamond.

Hliníkové plechy, to je Almat s. r. o.

Přijďte si k nám vybrat nebo si nechte na zakázku zpracovat svůj hliníkový profil. V naší nabídce najdete hliníkové plechy hladké formátované nebo přímo ve svitku. Hliníkové plechy nabízíme ve třech standardních formátech. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo navštivte www.almat.cz.