Jiné strádají, strojírenský veletrh v Brně roste. Díky Číně

Zájem o většinu akcí, které jsou pořádány na brněnském výstavišti, upadá, výjimkou je mezinárodní strojírenský veletrh. Mezinárodní strojírenský veletrh probíhal ve dnech 14.9 – 18.9 2015. Oproti loňskému roku odrazilo navíc 120 vystavovatelů. Celkově se představilo přibližně 1 600 firem z 31 zemí z celého světa. Za rostoucí počet účastníků může fakt, že na český trh touží proniknout Číňané.

Mezinárodní strojírenský veletrh je pro firmy příležitostí jak se předvést, setkat se se stálými zákazníky a přitáhnout nové. Většina firem nechce proto na veletrhu chybět a řadí jej mezi největší akce roku.

Firmy se liší v tom, na co chtějí své zákazníky přitáhnout. Některé vsázejí na to, že diváky nalákají na nejnovější, často kuriózní technologie, jiné připravují přehlídku spíše pro stálé zákazníky, které nechce nijak překvapit.

Tématem letošního již 57. ročníku byla automatizace. A expozice s roboty a automaty v pavilonu Z přitahovala značnou pozornost. Roboty zde namíchali například koktejly. Speciální balicí linka zde balila čokoládu. Nového robota pro záchranné složky zde představilo i VUT – Fakulta informačních technologií.

Prestiž akce se BVV podařilo letos zvednout ještě jedním způsobem. Přímo na veletrhu úřadovala vláda. Výjezdní zasedání mělo téma Podpora českého průmyslu.

 

Zdroj: http://brno.idnes.cz/strojirensky-veletrh-brno-2014-djs-/brno-zpravy.aspx?c=A140927_2103273_brno-zpravy_daj