Nejžádanější ojetá auta v ČR

Pokud bychom vyhlásili soutěž, hypoteticky, které auto je v našich tuzemských bazarech nejprodávanější, odpověď by nebyla nijak složitá.

Například autobazar ESA prodal od nového roku 2014 celkem 2539 ojetých vozidel a nejvíce žádaným modelem byla Škoda Octavia II, verze kombi s motorem 1.9 TDI. Je to pro Vás velké překvapení? Ani snad ne….. . Společnost Škoda už léta dominuje na českém trhu v oblasti prodeje jak nových vozů, tak i vozů ojetých. Toto tvrzení potvrdil i Pavel Foltýn, který je ředitelem strategického rozvoje Autocentra ESA. V autocentru ESA byl registrován dlouhodobý a trvalý zájem o vozy Škoda. Ani na druhém místě v oblasti nejprodávanější auto nenajdete jinou značku než Škoda. Tentokrát je to však Škoda Fabia. Třetí příčku už Škoda neobsadila, umístil se zde Ford Focus.

Co se týče dvojkové Octavie, nejoblíbenější motorizace se dá kvůli oblíbenosti odtušit. Horší je to spíše s barvou. Je poněkud mrzuté, že na tuzemském trhu není stále vidět žádná originalita či velká invence. Ve výběru barev stále dominuje stříbrná metalíza. Jen malý nárůst zájmu nastal o barvu bílou nebo o černou metalízu.

Jediným překvapením může být stálý a velký zájem o model Škoda Felicie, kterého se za první tři měsíce roku 2014 prodalo 48 kusů. I ředitel autocentra ESA řekl, že by se Felicií prodalo dvakrát tolik, kdyby bylo k mání více kvalitních vozů. Bohužel kvalitních vozů Felicie už tolik není, a proto se firmy bojí velkou část takových aut vykupovat.