Použití separáční fólie MYLAR ve světě průmyslové výroby

Separační fólie Mylar přináší zajímavé možnosti v průmyslových procesech dýhování a tvarování materiálů. Tato polyesterová fólie nejenže chrání pracovní plochy před znečištěním, ale díky svým vlastnostem nachází uplatnění v širokém spektru průmyslových odvětví.

Vlastnosti, které dělají fólii Mylar výjimečnou

Mylar je známý svou vysokou mechanickou pevností, což z něj činí ideální materiál pro použití v dýhovacích lisech. Odolává tlaku a tvarování bez ztráty svých fyzikálních vlastností. Vysoká dielektrická pevnost Mylaru umožňuje jeho použití v elektrotechnickém průmyslu jako izolačního materiálu. Tato vlastnost je klíčová pro výrobu magnetofonových pásek a dalších elektrotechnických komponentů.

Fólie Mylar navíc odolává extrémním teplotám v rozmezí od -60 °C do +150 °C, takže jde o vhodný materiál pro různorodé průmyslové procesy.

Použití Mylaru v praxi

Mylarová fólie je efektivním separačním prvkem v průmyslových dýhovacích lisech, kde zabraňuje znečištění stolu a zajišťuje plynulý průběh procesu. V nábytkářském průmyslu nachází Mylar využití jako separační fólie do lisů, a to jak vyhřívaných, tak nevyhřívaných. Obecně pomáhá dosahovat precizních tvarů a hladké povrchové úpravy.

Když Mylar, tak od LIGNOTRADE

S naší širokou škálou Mylarových fólií nabízíme flexibilitu ve volbě materiálu pro vaše průmyslové potřeby. Proti znečištění stolu v dýhovacích lisech nebo vytvoření kvalitní izolace jsou naše Mylarové fólie ideálním řešením. Ale u nás nejde jen o Mylar.

E-shop

Náš e-shop je místem, kde stolaři, řemeslníci a průmysloví profesionálové nacházejí kvalitní materiály a nástroje pro své projekty. Naše široké spektrum nabídky zahrnuje také brusivo, lepidla a laky na dřevo a mnoho dalšího. To vše s rychlou expedicí a odbornou pomocí. Více informací a produktů najdete na webových stránkách www.lignoshop.cz.

Fotografie