Rozmach monolitických konstrukcí v naší krajině

Trendem posledních let ve stavebnictví se stávají monolitické stavby. Mají spoustu předností, jak pro stavitele, tak pro jejich uživatele. Beton poskytuje svojí tvárností prostor pro originální i trvanlivé stavby. Navíc skvěle izoluje zvuk i teplo, takže v interiéru betonových staveb je člověk v klidu a v příjemném klimatu. Monolitické konstrukce se využívají ve stavbách rodinných domů pro opěrné stěny, stropy domů, a betonové skelety.

Beton se také častěji přiznává i v interiéru stavby, díky čemuž vznikají originální chodby, místnosti a pokoje v domovech uživatelů. Také přiznaný beton v exteriéru je architektonicky originální a můžeme ho čím dál častěji vidět i v zástavbách českých měst. Využití nachází jak v rodinných, tak bytových domech, nebo v multifunkčních stavbách. Předností monolitů je také variabilita tvarů konstrukce. Představivosti architektů, nebo uživatelů se tedy meze nekladou. V interiérech se beton skvěle doplňuje s kovem, sklem, dřevem, a vzniká tak moderní, minimalistický styl.

Samotné stavbě předchází projekt a rozpočet, který musí schválit zadavatel. Pokud se dohodne se stavitelem na podmínkách, může se začít založením bednění stěny, poté přijde na řadu železář a ten stěnu opatří výztuží. Stěna se zaklopí bedněním, a po dovezení betonu se jím bednění naplní. Poté se beton zhutní pomocí elektrických vibrátorů, aby nevznikly dutiny v betonu. Při tvrdnutí betonu se také průběžně hlídá před odpařováním vody, tedy se kropí, nebo nastřikuje. Dle norem pro jednotlivá použití určí statik vhodný beton pro konkrétní stavbu. Pro venkovní použití tak volí mrazuvzdorné varianty, oproti použití v interiéru. Na samotnou stavbu má pak vliv kvalita bednění, je možné zvolit vodorovné, nebo svislé bednění.

Jestliže hledáte pro svoji stavbu odborníky na monolitické stavby, obraťte se na naši firmu NESTSERVICE s.r.o. Zvládneme pro Vás vyrobit vše, základové konstrukce, svislé nosné konstrukce, vodorovné konstrukce, schodišťové konstrukce. Postavíme i voděodolné konstrukce, tzv. bílé vany, nebo montáž speciálních prvků. Dodáme Vám i betonové směsi, nebo betonářské výztuže. Oslovte naše pracovníky, vyjdou Vám vstříc ve Vašich požadavcích a zaručí Vám moderní a spolehlivou výstavbu, přesně dle Vašich představ.