Tatrovka má nové diagnostické pracoviště za 40 milionů

Společnost Tatra Trucks investovala 40 milionů korun a vytvořil ve svém areálu v Kopřivnici nové pracoviště diagnostiky vozidel. Jedná se o úplně první zcela novou provozní část, kterou vybudovali nová majitelé, zároveň se jedná o největší investici automobilky za posledních několik let.

Majitelé Jaroslav Strnad a René Matera, kteří Tatru koupili v roce 2013, předpokládají, že tržby automobilky letos přesáhnou čtyři miliardy korun. Loni byly 3,7 miliardy.

Pracoviště diagnostiky vozidel vzniklo v jedné z již používaných hal. Vozidla do pracoviště diagnostiky vozidel vjíždí v poslední fází výrobního procesu, vozidla tam vjíždí přímo z výrobní linky. Nastaví se tady brzdy, světla, auto se prohlédne a zkontroluje. Kontrola udělá poslední výstupní operace

Pracoviště obsahuje i lakovací box, pro případ že by bylo nutné zastříkat nějaké nedokonalosti. Nachází se zde i mycí box, kde se myjí vozidla po testování na polygonu. Také se tam zkouší těsnost kabin. Při výjezdu je konzervační box, kde se vozy upravují před přepravou podle požadavků zákazníků.

Takovéto pracoviště již Tatra měla. Bylo postavené už v 80. letech minulého století. Pracoviště bylo větší než je to nově postavené, ale díky toku už nevyhovovalo z hlediska zakázkové výroby, i technologie už tam dosluhovaly. Vedení Tatry vnímá otevření nového pracoviště jako symbolický milník, kterým záchranná část restrukturalizačního programu přejde do etapy rozvoje.

Zdroj: http://www.prumysl.cz/tatrovka-ma-nove-diagnosticke-pracoviste-za-40-milionu/.