S proložkami pro stabilizaci paletových jednotek už se nesesypete!

V některých případech je nedostatek tření velmi nežádoucí skutečností. Představte si, že pomocí vysokozdvižného vozíku manipulujete s paletou, na které jsou v patrech navršeny výrobky a při prudším manévru, třeba prudkém zabrzdění nebo odbočení, se vám vše vysype, v horším případě i rozbije. Přitom stačilo tak málo. S protiskluzovými proložkami se vám to už nestane.

Protiskluzové proložky jsou velmi dobré pro kvalitní a bezpečné balení vašich výrobků, aby vám při manipulaci produkty na paletě necestovaly. Papírové proložky jsou vyrobeny z hladké nebo vlnité lepenky, voštin nebo fólie. Protiskluzové proložky je dobré kombinovat se stretch fólií s nižší mikronáží. Díky použitým proložkám ušetříte fólii, a zároveň díky jejímu použití (stažením palety) dojde k větší stabilizaci paletové jednotky. Samozřejmostí je to, že proložky jsou ekologické, takže s jejich recyklací nebudete mít žádný problém.

Například protiskluzová fólie STABUFILM 65 zajišťuje stabilizaci paletové jednotky pro zásilky, které nejsou úplně rovné. Dále dobře vzdorují vlhkému prostředí, jejich použití je vhodné zejména v chemickém, potravinářském a strojním průmyslu (barely, kyblíky, lahve) a rovněž jsou ideální pro venkovní skladování. Statický koeficient tření (hodnota předtím, než se vůči sobě tělesa dají do pohybu) se u fólie STABUFILM 65 nachází na hodnotě více než 0,8, dynamický koeficient tření (hodnota, kdy se vůči sobě tělesa pohybují) je minimálně 0,78.

Konec oťukávání

Bez proložek by se betonové, keramické, či jiné výrobky z křehkého materiálu na paletě mohly „oťukávat“ tak intenzivně, až by se rozbily. Výhoda protiskluzného papíru je v tom, že nejen brání pohybu součástí na paletě, ale zároveň je chrání před vzájemným poškozováním.