Tři kroky k optimalizaci spotřeby elektrické energie

Na celém světě zaujímají budovy 40 % spotřeby veškeré elektrické energie. Není tak k podivu že regulační úřady po celém světě začínají vyžadovat plnění environmentálních kritérií. V hledáčku těchto úřadů nejsou jen velké budovy, ale také malé a střední, které musí splňovat předepsanou energetickou náročnost.

Šetření energii je ale dlouhodobý projekt, který se majitelům i uživatelům budov vyplácí. Energetická náročnost je důležitým aspektem nejen při prodeji domu, kdy je podstatnou částí ceny, ale okamžitou úsporu poskytují i nižší účty.

Úspory můžete dosáhnout mimo jiné i pomocí inteligentního rozvaděče. Ten umožňuje kontrolu spotřeby energie odkudkoliv v reálném čase pomocí ethernetového rozhraní. Získáte tak snadno přístup k informacím o energii a budově přes online služby.

Má integrované samostatné funkce pro ovládání i měření. Umožňuje tak ovládat různá zařízení (vypínat, zapínat, resetovat). Zobrazuje klíčové informace o elektrické energii a například i o stavu alarmů. Přístup k informacím souvisejících s elektrickou energií je snadný, rychlý a dostupný ze všech míst kde je pokrytí internetem.

Zdroj: http://www.elektroprumysl.cz/elektroinstalace/tri-kroky-k-optimalizaci-spotreby-energii.