Výběr tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je již dnes díky přijatelné ceně a státním dotacím mnohem dostupnější než dříve, kdy bylo výsadou jen pár nejbohatších. S růstem cen energií se s využíváním tepelných čerpadel jednak snižují provozní náklady na vytápění či chlazení a ohřev vody, každý uživatel tepelného čerpadla však také přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů a tím k ochraně životního prostřední pro naši i budoucí generace. A to už je důvod proč do tepelného čerpadla investovat.
Pokud ale tepelným čerpadlům nerozumíte, výběr toho pravého tepelného čerpadla pro Vás může být značně komplikovaný. Na trhu je velká spousta tepelných čerpadel různých systémů, provedení, parametrů a kvality.
Při výběru je dobré se zaměřit na již osvědčené značky s nízkou hlučností a zaručeným pohotovým servisem. Tepelné čerpadlo je pro Vás vhodné především pokud nemáte rozvody plynu nebo máte v domě starý plynový kotel s nízkou účinností, dodávající teplo za 1,60 Kč/ kWh a více. Ještě lepšího výsledku dosahují přístroje s tepelným čerpadlem, které současně dům větrají a teplo z větrání rekuperují.
Zdroj: http://homebydleni.cz/dum/vytapeni/vybirate-tepelne-cerpadlo-poradime-vam/.