Výhody a nevýhody klimatizací

Bez klimatizace se jen těžko v parných dnech obejdeme. V domech se dají velká vedra ještě zvládnout, ale v bytech a kancelářích je to daleko horší. Obzvlášť když je byt v horním patře budovy. To se pak pomalu nedá takový prostor ani obývat. I když je pravdou, že si v našich zeměpisných šířkách je počasí v létě ještě docela zvládnutelné. Ale představte si třeba žít v zemích tropického pásu. Horké noci, žádný déšť, suchý vzduch a žádné místo chladné místečko.

Nejvíce nás asi horka zmáhají v kancelářích a jiných pracovních prostorech. Tam to bohužel musíme vydržet celou pracovní dobu a nemůžeme uprchnout na koupaliště jako v případě, když jsme doma. Zaměstnavatelé se většinou snaží svým podřízeným pomoci a klimatizace pořizují, neboť při letním nesnesitelném počasí se snižuje i efektivita práce. Lidé jsou z toho totiž unavení a myšlenkami úplně jinde.

Jenom v Brně nalezneme nespočet společností zabývajících se prodejem klimatizací, dokonce i provádějící montáž klimatizací po Brně a širokém okolí. Velmi důležitá je u nich také pravidelná údržba. Nesmí se zanedbávat jejich celkový servis a také čištění, na což mnoho lidí zapomíná. Nedezinfikovaná klimatizace nám může totiž způsobit nejednu zdravotní obtíž, proto na tuto činnost nikdy nezapomínejte. S tím Vám také pomohou specializované firmy. S chladící technikou se to také nesmí t přehánět. Vstoupit z velkého tepla do místnosti nebo auta, kde je až skoro zima, dokáže s naším organismem doslova zamávat. Takový rychlý teplotní skok nám může způsobit například nachlazení, a co hůř třeba i nepříjemnou angínu. Nikdo nechce být nemocný uprostřed léta, proto dávejte vždy dobrý pozor, na kolik stupňů klimatizaci nastavujete.

KLIMASPOL. spol. s r.o.
Stanislav Böhm
Ječná 1321/29a
621 00 Brno
tel.: 725 785 985,   549 215 341

http://www.klimaspol.eu/