Internetový magazín ze světa průmyslu a strojírenství

Inovativní budoucnost průmyslových prostorů – modulární haly

4. 9. 2023

Průmysl je neustále se vyvíjející oblastí, která klade zvýšený důraz na efektivitu, flexibilitu a udržitelnost. Jedním z klíčových prvků tohoto vývoje jsou modulární haly, které se stávají stále důležitější součástí moderního průmyslového prostoru. Tyto haly, postavené na základech modulární konstrukce a rychlé montáže, nabízejí mnoho výhod, které přinášejí novou dimenzi do světa průmyslového designu a výroby.

Znáte tahouny českého průmyslu?

22. 8. 2023

Znáte nejsilnější odvětví českého průmyslu? Kdo ho táhne a které typy společností jsou pro Českou republiku naprosto klíčové?

Gravitační úložiště může být budoucností energetiky

25. 7. 2023

Možná už jste o takzvaném gravitačním úložišti ledacos slyšeli a četli. Možná o něm právě čtete poprvé. Každopádně jde o revoluční technologii, která v budoucnu dost možná bude mít velké využití.

Umělá inteligence v průmyslu

29. 6. 2023

O umělé inteligenci se v posledních měsících hodně hovoří v souvislosti s jazykovými modely nebo softwary určenými pro generování obrázků a fotografií. Ale jaké jsou možnosti využití AI v průmyslu?

Daňový poradce: Klíčový spojenec pro úspěšné zvládnutí daňových výzev

20. 6. 2023

Pro mnoho podnikatelů a firem je správné zvládání daňových záležitostí občas doslova výzvou, noční můrou a velkou komplikací jejich činnosti. Komplexní daňové předpisy, neustále se měnící legislativa a administrativní povinnosti mohou být obtížné a časově náročné. Proto stále více podnikatelů hledá pomoc odborníků v oblasti daňového poradenství. Aby také ne, pokud se o daně příliš nezajímáte, může vás stát řešení drobného problému spoustu času i úsilí. Věnujte svůj čas raději předmětu vaší činnosti a řešení daní předejte zkušenému daňovému poradci.

Český průmysl roste, ale budoucnost je otázkou

30. 5. 2023

Česko se sice ve světě neprofiluje jakožto zejména průmyslová země, ale faktem je, že pro českou ekonomiku jsou místní průmyslové podniky velmi důležité. A v meziročním srovnání se ukazuje, že se jim víceméně daří.

POWER ENERGO - Váš spolehlivý partner pro olejové transformátory a trafostanice Betonbau

10. 5. 2023

Výběr správného transformátoru pro vaše potřeby může být náročný úkol. V POWER ENERGO vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího zařízení pro vaši potřebu. Specializujeme se na olejové transformátory a trafostanice Betonbau pro použití v průmyslových, komerčních a energetických aplikacích.

Solární panely na dům i k bazénu

28. 4. 2023

Čím dál častěji se hovoří o fotovoltaice a mnoho lidí řeší, zda si pořídit vlastní fotovoltaickou elektrárnu na dům. Trochu v pozadí ovšem zůstávají solární panely, které nejsou totéž. Proto se podívejme i na ně.

Správný výběr fotovoltaiky je klíčový

22. 3. 2023

Fotovoltaické panely jsou stále oblíbenějším způsobem, jak získávat elektrickou energii, a to skoro zadarmo (jen za cenu prvotní investice). Využívat se přitom dají nejen pro domácnosti, ale i pro velké podniky.

Vše, co jste chtěli vědět o betonu

22. 2. 2023

Beton je jedním z nejčastěji používaných stavebních materiálů. Stavaři ho milují pro jeho velkou odolnost, trvanlivost a také relativně nízkou cenu.

Kvalita železobetonových konstrukcí je prověřená historií

11. 1. 2023

Již od roku 1867, kdy si jej nechal patentovat jistý pařížský zahradník Joseph Monier, který z něj nejprve vyráběl květináče a další zahradní nádoby, se pravidelně s železobetonem setkáváme. Především na stavbách je velmi populárním materiálem. Železobet je materiál tvořený betonem a ocelovou nebo železnou výztuží. Ta je do betonu vkládána díky jeho typickým vlastnostem –⁠ vysoká pevnost v tlaku a malá pevnost v tahu. Výztuž pak železobetonovým konstrukcím dodá právě v tahu tolik potřebnou únosnost. Proč je stále tolik populární a co všechno nám železobeton umožňuje?

Monolitické železobetonové konstrukce

Z železobetonu lze vytvořit takřka cokoliv. Pravidelně se z tohoto materiálu dělají stropy například v novostavbách, využívá se i při rekonstrukcích. Železobetonové stropy nabízí jako jediná stropní technologie oboustrannou nosnost. Mají vysokou únosnost a nedeformují se. Vytvořená betonová deska nepotřebuje podpěry po celém obvodu objektu. Tím lze tvořit moderní vzdušnější interiér. Ostatní technologie toto neumožňují.

Výhodou železobetonu je jeho univerzálnost. Mohou být zakončeny v oblouku i v jiných atypických tvarech. Do těchto konstrukcí lze vkládat elektroinstalační materiál, nejčastěji v tzv. husích krkách, osvětlení a další. Jeho možnosti jsou opravdu neomezené.

Betonové opěrné zdi

Dalším častým využitím železobetonu jsou betonové opěrné zdiVýhodou opěrné zdi z betonu je její bezúdržbovost. Pro neomezenou životnost a široký rozsah využití rádi tento materiál využívají také designéři. Svou tvořivostí dokáží podtrhnout celkový charakter domu. Velmi častou podobou betonových zdí je zcela vyhlazená plocha, anebo například imitace prken, která je v posledních letech velmi populární.

Spolehněte se na Betonit.cz

Realizujeme monolitické železobetonové konstrukce, jakými jsou⁠ opěrné zdi, vodojemy, čistírny odpadních vod, základy staveb nebo atypická řešení železobetonových monolitických konstrukcí dle požadavku zákazníka a místních podmínek.

Naše mnohaleté zkušenosti v oblasti železobetonových staveb garantují spolehlivou a kvalitní práci odvedenou v dohodnutých termínech. Pokrýváme především Prahu a její okolí, ale vyjedeme za vámi také kamkoliv po v celé České republice. Kromě ucelených staveb nabízíme samostatné montáže bednění nebo dodávky a ukládky armatury. Pro více informací přejděte na www.betonit.cz.

Zaměstnavatel roku 2015

19. 12. 2022

V minulých dnech se konal již 13. ročník prestižní soutěže Zaměstnavatel roku. Jako každým rokem zde byla i letos velká konkurence průmyslových, bankovních a poradenských služeb. Soutěž...

Výhody a nevýhody klimatizací

8. 12. 2022

Bez klimatizace se jen těžko v parných dnech obejdeme. V domech se dají velká vedra ještě zvládnout, ale v bytech a kancelářích je to daleko horší. Obzvlášť když je byt v horním patře budovy. To se pak pomalu...

Vyberte si kvalitní brusné pásy za dobrou cenu

25. 11. 2022

Pokud pro svoji práci potřebujete brusné pásy, obraťte se na profesionální obchod. V současnosti je k dispozici velká nabídka papírových a plátěných brusných pásů. Podle Vašich potřeb si vyberte vhodnou šířku...

Výběr tepelného čerpadla

14. 11. 2022

Tepelné čerpadlo je již dnes díky přijatelné ceně a státním dotacím mnohem dostupnější než dříve, kdy bylo výsadou jen pár nejbohatších. S růstem cen energií se s využíváním tepelných čerpadel jednak snižují...

Vrtulníky budou díky robotickým nožkám přistávat i v členitém terénu

3. 11. 2022

V současné době jsou vrtulníky a letadla velmi dobrým dopravním prostředkem a považují se za nejbezpečnější, mají ale jednu poměrně velkou nevýhodu -plocha musí být naprosto rovná, jinak se přistání a vzlet...